Strona główna – Jelito drażliwe

Zespół jelita drażliwego (łac. colitis spastica) to przewlekłe zaburzenie czynnościowe jelit objawiające się bólem brzucha i zmianą rytmu wypróżnień. Jest to jedna z najczęstszych chorób czynnościowych przewodu pokarmowego. Objawy zespołu wpływają niekorzystnie na jakość życia pacjenta i nasilają się w związku ze zdenerwowaniem i stresem.

Choroba znana jest pod różnymi nazwami, z których najczęściej używaną jest zespół jelita drażliwego (w skrócie ZJD). Inne nazwy to zespół jelita nadwrażliwego, zespół jelita nadpobudliwego, okrężnica drażliwa, okrężnica spastyczna, zaburzenia czynnościowe jelita grubego, cierpienie spastyczne. Anglojęzyczna nazwa choroby to Irritable Bowel Syndrome – stąd, często spotykany w opracowaniach dotyczących zaburzenia, skrót IBS.

Zespół jelita nadwrażliwego jest przewlekłym zaburzeniem, które trudno zdiagnozować i którego nie da się zupełnie wyleczyć. Jego rozpoznanie polega przede wszystkim na wykonaniu licznych badań i wykluczeniu innych schorzeń, dających podobne symptomy. Sposób leczenia dobierany jest indywidualnie – może to być farmakoterapia (na ogół długotrwała), dieta lub psychoterapia.

To jest przykładowa strona. Różni się ona od postu na blogu, ponieważ pozostanie ona ciągle w jednym miejscu i pokaże się w panelu nawigacyjnym na twojej stronie (w przypadku większości szablonów). Większość osób zaczyna od strony 'O mnie’ lub 'O nas’, która przedstawia ich potencjalnym odwiedzającym stronę. Może to być coś takiego:

Cześć! Jestem kurierem na rowerze za dnia, nocą aktorem amatorem, a to jest mój blog. Mieszkam w Gdańsku, mam wspaniałego psa o imieniu Azor i uwielbiam piña coladę. (Oraz to, kiedy łapie mnie deszcz.)

…lub coś bardziej jak to:

Firma XYZ została założona w 1971 roku i od tamtej pory wytwarza najlepszej jakości wijaster na rynku. Zlokalizowana w Pacanowie zatrudnia ponad 2000 osób i jest powodem samego dobrodziejstwa dla lokalnej społeczności.

Jako nowy użytkowni WordPressa, powinieneś odwiedzić swój panel administracyjny, aby skasować tę stronę i stworzyć nowe, dostosowane do Twoich potrzeb strony. Miłej zabawy!